• DSP Karwodrza
  • DSP Karwodrza
  • DSP Karwodrza
Usługi bytowe Usługi opiekuńcze Usługi wspomagające Warunki przyjęcia

Informacja o wznowieniu odwiedzin Mieszkańców DPS w Karwodrzy

W związku ze stabilną sytuacją dotyczącą zachorowania na COVID-19  w naszym Domu informujemy, iż od dnia 01 marca 2021 roku wznawiamy odwiedziny naszych Mieszkańców.

Osoby deklarujące odwiedziny zobowiązane będą do wcześniejszego uzgodnienia terminu wizyty z pracownikiem socjalnym pod nr telefonu 14 652 45 55 wew. 21 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00 lub za pośrednictwem poczty e-mail: dps@dpskarwodrza.pl

Dbając o  bezpieczeństwo naszych Mieszkańców opracowaliśmy procedurę, która pozwoli na bezpieczne spotykanie się z Państwem, przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, która zaopiniowana została przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tarnowie.

W związku z niskimi temperaturami odwiedziny obywać się będą w osobnym wyznaczonym przez Dyrektora Domu pomieszczeniu, wyposażonym w środki dezynfekujące, przesłonę z pleksi oddzielającą mieszkańca od odwiedzających.

Podczas spotkania  obowiązywał będzie pełny reżim sanitarny. Każda osoba wchodząca na teren Domu zobowiązana będzie  do zakrywania nosa i ust przy pomocy maseczki, posiadania rękawiczek jednorazowych, dezynfekcji rąk, złożenia oświadczenia dotyczącego zagrożenia epidemicznego i poddania się pomiarowi temperatury. Podczas wizyty będzie obowiązywał 2 metrowy dystans.

Odwiedziny będą miały określone ramy czasowe, a pomiędzy odwiedzinami miejsce spotkania będzie dezynfekowane i wietrzone.

                  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy
Monika Chrobak

Nasi podopieczni mieszkają w przytulnie urządzonych jedno-, dwu- trzy – oraz czteroosobowych pokojach. 

Na każdej kondygnacji usytuowane są, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, toalety i łazienki wyposażone w natryski, wannę, urządzenia ułatwiające kąpiel.

Pokoje mieszkalne wyposażone są w podstawowe meble , system przyzywowo –alarmowyi przeciwpożarowy.

W codziennym funkcjonowaniu mieszkańcy korzystają z windy przystosowanej do przewozu wózków inwalidzkich co zapewnia łączność ze wszystkimi kondygnacjami w budynku. Bariery architektoniczne likwidują podjazdy i poręcze.

Dom zapewnia trzy posiłki dziennie, stosowane są diety wg zaleceń lekarza. Śniadanie, obiad i kolacja podawane są w jadalniach, a osoby wymagające karmienia spożywają posiłki w swoich pokojach mieszkalnych. Na każdym piętrze znajdują sale dziennego pobytu, gdzie odbywają się zajęcia w ramach terapii zajęciowej.

Na piętrze budynku znajduje się gabinet medycznej pomocy doraźnej z całodobową opieką pielęgniarek.

Czystość bielizny osobistej , pościeli i ubrań zapewnia pralnia. Placówka dysponuje pokojem gościnnym dla odwiedzających.

W miarę potrzeby zapewniamy mieszkańcom odzież, bieliznę osobistą i obuwia.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców na terenie Domu funkcjonuje całodobowo monitoring wizyjny, z bieżącą rejestracją zdarzeń.

Copyright © 2022 Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy. All Rights Reserved. Design and template by Joomedia Free Joomla Templates.