• Slider5
  • DSP Karwodrza
  • DSP Karwodrza
  • DSP Karwodrza
Usługi bytowe Usługi opiekuńcze Usługi wspomagające Warunki przyjęcia

Dom Pomocy Społecznej w KarwodrzyDom Pomocy Społecznej w Karwodrzy uprzejmie informuje, że dysponuje wolnymi miejscami. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym pod nr tel. 14 652 55 62 wew. 21 lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dom przeznaczony jest dla 80 osób dorosłych, niepełnosprawnych intelektualnie, przystosowany jest do potrzeb osób borykających się z niepełnosprawnością narządu ruchu, spełniający wymagane standardy. Usytuowany jest na terenie 4 ha zespołu dworsko - parkowego, gdzie mieszkańcy mogą spędzać wolny czas. Jednostką prowadzącą Dom jest Powiat Tarnowski.

Oferujemy profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną i pielęgniarką. Mieszkańcy mogą korzystać z zajęć terapeutycznych, przystosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Mogą również skorzystać z pomocy psychologa oraz psychiatry.

Ponadto na terenie Domu funkcjonują Warsztaty Terapii Zajęciowej, z których mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wraz ze wskazaniem do udziału w Terapii Zajęciowej.

Dom zapewnia mieszkańcom możliwość – z wykorzystaniem sieci Internet – kontaktu z bliskimi (personel pomaga mieszkańcom w korzystaniu z aplikacji ułatwiających kontakt, jak np. Skype, Facebook).

Każdy pokój wyposażony jest w niezbędny sprzęt taki jak: tapczan lub łóżko, stolik, krzesła, fotele, szafka przy łóżku, komoda, szafa. Mieszkańcy mają możliwość wyposażyć pokoje we własne meble, co daje im poczucie domowej atmosfery.

Dom w normalnych warunkach (nie zagrożenia epidemicznego) zapewnia bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Udział w imprezach biorą też osoby z zaprzyjaźnionych placówek, co daje możliwość nawiązywania nowych znajomości.

Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy
Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy   

Copyright © 2024 Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy. All Rights Reserved. Design and template by Joomedia Free Joomla Templates.