• DSP Karwodrza
  • DSP Karwodrza
  • DSP Karwodrza
Usługi bytowe Usługi opiekuńcze Usługi wspomagające Warunki przyjęcia

Informacja o wznowieniu odwiedzin Mieszkańców DPS w Karwodrzy

W związku ze stabilną sytuacją dotyczącą zachorowania na COVID-19  w naszym Domu informujemy, iż od dnia 01 marca 2021 roku wznawiamy odwiedziny naszych Mieszkańców.

Osoby deklarujące odwiedziny zobowiązane będą do wcześniejszego uzgodnienia terminu wizyty z pracownikiem socjalnym pod nr telefonu 14 652 45 55 wew. 21 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00 lub za pośrednictwem poczty e-mail: dps@dpskarwodrza.pl

Dbając o  bezpieczeństwo naszych Mieszkańców opracowaliśmy procedurę, która pozwoli na bezpieczne spotykanie się z Państwem, przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, która zaopiniowana została przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tarnowie.

W związku z niskimi temperaturami odwiedziny obywać się będą w osobnym wyznaczonym przez Dyrektora Domu pomieszczeniu, wyposażonym w środki dezynfekujące, przesłonę z pleksi oddzielającą mieszkańca od odwiedzających.

Podczas spotkania  obowiązywał będzie pełny reżim sanitarny. Każda osoba wchodząca na teren Domu zobowiązana będzie  do zakrywania nosa i ust przy pomocy maseczki, posiadania rękawiczek jednorazowych, dezynfekcji rąk, złożenia oświadczenia dotyczącego zagrożenia epidemicznego i poddania się pomiarowi temperatury. Podczas wizyty będzie obowiązywał 2 metrowy dystans.

Odwiedziny będą miały określone ramy czasowe, a pomiędzy odwiedzinami miejsce spotkania będzie dezynfekowane i wietrzone.

                  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy
Monika Chrobak

Dom Pomocy Społecznej w KarwodrzyDom Pomocy Społecznej w Karwodrzy uprzejmie informuje, że dysponuje wolnymi miejscami. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym pod nr tel. 14 652 55 62 wew. 21 lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dom przeznaczony jest dla 80 osób dorosłych, niepełnosprawnych intelektualnie, przystosowany jest do potrzeb osób borykających się z niepełnosprawnością narządu ruchu, spełniający wymagane standardy. Usytuowany jest na terenie 4 ha zespołu dworsko - parkowego, gdzie mieszkańcy mogą spędzać wolny czas. Jednostką prowadzącą Dom jest Powiat Tarnowski.

Oferujemy profesjonalną opiekę medyczną, rehabilitacyjną i pielęgniarką. Mieszkańcy mogą korzystać z zajęć terapeutycznych, przystosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Mogą również skorzystać z pomocy psychologa oraz psychiatry.

Ponadto na terenie Domu funkcjonują Warsztaty Terapii Zajęciowej, z których mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wraz ze wskazaniem do udziału w Terapii Zajęciowej.

Dom zapewnia mieszkańcom możliwość – z wykorzystaniem sieci Internet – kontaktu z bliskimi (personel pomaga mieszkańcom w korzystaniu z aplikacji ułatwiających kontakt, jak np. Skype, Facebook).

Każdy pokój wyposażony jest w niezbędny sprzęt taki jak: tapczan lub łóżko, stolik, krzesła, fotele, szafka przy łóżku, komoda, szafa. Mieszkańcy mają możliwość wyposażyć pokoje we własne meble, co daje im poczucie domowej atmosfery.

Dom w normalnych warunkach (nie zagrożenia epidemicznego) zapewnia bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową. Udział w imprezach biorą też osoby z zaprzyjaźnionych placówek, co daje możliwość nawiązywania nowych znajomości.

Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy
Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy   

Copyright © 2022 Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy. All Rights Reserved. Design and template by Joomedia Free Joomla Templates.